OK
Používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší komfort nakupování.

BIO bavlněný úplet s certifikátem pro děti do 3 let

Bavlna je plodinou se širokým využitím, kterou bez povšimnutí používáme dnes a denně. Každé ráno a večer sáhneme po odličovacím tampónu, vatových tyčinkách a obličej utřeme klasickým bavlněným ručníkem z vaflové, nebo froté látky. Poté si oblečeme triko, šaty, nebo sukni z bavlněné látky a vyrazíme do práce.

 

V poslední době všude slyšíme o BIO organické bavlně, která se vyznačuje jedinečnými vlastnostmi nejen při nošení, ale i při jejím pěstování, které chrání naši přírodu a ona si to zaslouží. Pojďme si dnes společně BIO bavlnu trochu představit a zjistit veškeré její výhody, které tato látka skrývá.

 

První velký rozdíl už můžeme zaznamenat v přípravě půdy pro pěstování BIO bavlny, které musí splňovat standarty a normy pro ekologické zemědělství. Tyto standarty nepovolují pěstování při užití syntetických hnojiv, pesticidů a geneticky modifikovaných plodin, ale místo těchto látek je používán hnůj, kontrolovaný biologický škůdce a hlavně střídání půdy po třech letech, aby si půda odpočla a BIO bavlna měla nejvyšší kvality.

Mezi další rozdíly v pěstování klasické bavlny a BIO bavlny je menší spotřeba vody, která je u klasické bavlněné látky 3500 litrů na 0,5 kg bavlny. Další důležitý rozdíl je snížení uhlíkové stopy a ochrana půdy před celkovou devastací.

 

Klasická bavlněná látka se vyznačuje několika vlastnostmi, na které nedáme dopustit. Mezi tyto vlastnosti patří savost materiálu, její příjemný omak, hřejivost způsobená tvarem vláken a rychlém schnutí na sluníčku, které může mít negativní vliv na barvy látek. BIO bavlna tyto vlastnosti rozšířila o své, které u bavlny nenalezneme, nebo pouze okrajově. Mezi tyto vlastnosti patří větší odolnost v pevnosti oproti klasické bavlně, vyšší prodyšnost co umožňuje pokožce lépe dýchat a hlavní výhodou je vhodnost pro citlivé pokožky a malé děti.

Důležité je i složení u BIO bavlny, které musí odpovídat přísným kritérium stanovených certifikáty, které nařizují, že BIO bavlna musí nejlépe obsahovat 100% bavlny, nebo maximálně 95% bavlny a 5% elastanu.

 

BIO organická bavlna má široké využití na oblečení pro dospělé a děti každého věku, které mají velice citlivou pokožku, která si žádá velkou péči a pozornost. Příjemná a měkká BIO bavlna je vhodná na trika různých střihů, šaty a sukně rozmanitých délek, nebo jednoduchá pyžama a spodní prádlo. Dětem z této báječné látky, která je šetrná k jejich pokožce a přírodě vytvoříte příjemná body, tepláčky, legínky, ale i čepičky, nebo nákrčníky. S BIO bavlnou vymyslíte spoustu nových modelů co okouzlí na první pohled.