OK
Používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší komfort nakupování.

Slavnostní šaty Charlotte z mušelínu

Slavnostní šaty z mušelínu se zlatými pampeliškami

Od té doby co jsem začala šít si každý rok šiji nové šaty na Vánoce a Silvestr.

Tento rok tomu není jinak - vybrala jsem si žlutý mušelín se zlatými pampeliškami, které nádherně září a zaslouží si zařadit do svátečního období. 

Na šaty potřebujete:

3 m žlutého mušelínu se zlatými pampeliškami

šicí nit

střih Charlotte Dress Short - vzor do Fibre Mood

šicí potřeby - jehly, špendlíky, nůžky, křída ...

Zavinovací šaty Charlotte

Inspiraci jsem našla u volánových šatů J. Crew. Když jsem viděla červené šaty z mušelínové látky, neodolala jsem a musela si ušít stejné!

Pár věcí prošlo změnou a ráda bych vám je představila, abyste měli možnosti si stejné šaty ušít i vy sami doma. Veškeré instrukce k vybraným šatům Charlotte jsou jasné a snadné, ale je pár věcí na které je potřeba si dát pozor. Pojďme si je společně pojít. 

Výběr šatů Charlotte Dress Short byla jasná volba, ale chtělo to pár změn, aby šaty vypadaly přesně podle mých představ: větší volány, delší pásek v pase na zavazování, prodloužená spodní délka a kratší rukávy. 

Od původního vzhledu jsem se moc neodlišila, ale miluji je více jak původní verzi - pro můj ,,hruškový" tvar tělo přidávají volány na objemu v horní části a vyvažují širší boky. 

Na střihu jsem červeně označila veškeré provedené změny od původního vzhledu. Instrukce ke změně volánů si vysvětlíme později.

1. Vytisknutí střihu

Nejprve si vyberete střih, velikost a podle pokynů Fiber Mood si vše vytisknete. 

2. Úprava délky šatů

Vybrané šaty Charlotte jsou pro mě příliš krátké (hlavně do chladných zimních dnů), takže jsem jim mírně upravila délku sukně. Přidala jsem 20 cm na každé straně a vytvořila novou křivku podle jejího tvaru. 

3. Vypodšívkování živůtku

Výstřih šatů je zakončen přišitým volánem a díl není vypodšívkován z rubové strany. Já osobně dávám přednost čistému vzhledu a vypodšívkování celých dílů, které vypadá velice profesionálně.

Mušelínová látka patří mezi tenčí materiály, které mohou mít tendenci prosvítat a vypodšívkovaný živůtek na zimu bude vhodnější a teplejší. 

Na vypodšívkování živůtku budeme potřebovat: 2x zadní díl a 4x přední díl.

Při podšívkování postupujeme jako obvykle: nejprve si sešijeme boky, sesadíme ramenní švy, našijeme volán a podšívku přišijeme do vzniklého výstřihu a opět sesadíme boční švy a urovnáme živůtek na sebe.

Na šití živůtku není potřeba overlock a postačí nám pouze klasický šicí stroj. 

4. Prodloužený pásek na zavazování s mašlí

Miluji velké mašle. Čím větší, tím lepší. A co víc, chtěla jsem prodloužit pásek na zavazování, aby byl více variabilní a měla jsem možnost ho obtočit vícekrát kolem pasu. Mašli na šatech je teď možné uvázat na zadním i předním díle. Oba všité pásky mají 1,3m.

5. Volány

K šatům jsem oproti střihu chtěla přidat větší volány a to v místě výstřihu, rukávu a spodní délce šatů.

U každého volánu jsem upravila jeho délku, kdy jsem jeho velikost vynásobila číslem 1,5.

Například: volán u rukávu měl na střihu 28 cm a po vynásobení 1,5 jsem ustřihla délku 42 cm. Aby se mi celý střih vešel do 3 metrů látky, některé volány jsem musela trochu zkrátit. 

6. Rukávy

U rukávu neproběhla moc velká změna. Pouze jsem jejich délku zkrátila o 10 cm, abych mohla prodloužit volán.

Šaty z bavlněného mušelínu jsou neskutečně pohodlné a díky podšívce teplé i v chladných zimních dnech. 

K podtrhnutí slavnostního vzhledu jsem z drobných kousků látek ušila ozobu do vlasů v podobě gumičky scrunchie. 

Pokud se vám inspirace na slavnostní šaty líbila, podívejte se na stránky Fiber Mood, kde naleznete spoustu online střihů a návodů na zajímavé a nevšední modely. 

Emilia

Blog