OK
Používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší komfort nakupování.

Ušijte si stylovou čepici

Někdo si může říct, že čepice na jaro není potřeba, ale není tomu tak! Letošní rok nás neopouští nepříjemný studený vítr a ani ranní mrazíky, které trápí nejednoho řidiče.

Pojďte společně s námi vyzrát nad nepřízní jarního počasí a ušijte si jednoduchou oboustrannou čepici, na kterou nám postačí kousek bavlněného úpletu co nám zbyl z ušitého trika, nebo sáhněte po nových neonových úpletech a rozjasněte jarní dny. Kromě návodu jsme si pro vás připravili i střih na tuto jednoduchou čepici, který si stáhněte přímo zde ve formátu PDF.

Co na čepici budeme potřebovat:

Postup ušití čepice:

Látku si složíme lícem k líci a na rub si 4x vedle sebe obkreslíme střih, aby nám vznikl 2x tvar čepice vedle sebe a přidáme na švy. 

Na spodní i vrchní čepici si složíme záševky lícem k líci a sešijeme

Čepici si složíme na polovinu lícem k líci a po obvodu ji sešijemeU vnitřní čepice si necháme malý nesešitý otvor pro otočení čepice do líce. 

Obě čepice si vložíme do sebe lícem k líci a společně ve spodní části sešijeme. Po sešití čepici nechaným nesešitým otvorem obrátíme do líce

Otvor pro otočení můžeme sešít v ruce, nebo na šicím stroji. 

Čepici urovnáme a obě vrstvy k sobě sešijeme ozdobným prošitím 3 cm od spodního okraje

Oboustranná čepice je hotová a nemusíte se bát, zvládne ji ušít opravdu každý. Teď už si stačí na víkend naplánovat výlet, uši zakrýt novou čepicí a vyrazit za dobrodružstvím. Užijte si krásný víkend a pochlubte se svoji ušitou čepicí, která vás doprovodila na výletě.