OK
Používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší komfort nakupování.

Látky z recyklovaných materiálů

Podpořme naši přírodu používáním látek z recyklovaných materiálů.

Recyklace je pojem, se kterým se setkáváme denně, a to v různých oblastech našeho života. Není čemu se divit. Od roku 1960 se množství dopadů zdvojnásobilo a znečištění planety dosáhlo již život ohrožující úrovně. 

Recyklace je jedním z řešení, jak zatočit s odpadky, ulevit přírodě od znečistění a prodloužit život již vyrobeným produktům, ať již jejich renovací nebo dalším zpracováním. 

Pro výrobu látek je potřeba velké množství vody, chemikálií a fosilních paliv. Jak jste jistě zaznamenali z médií, textilní výroba (především v Asii) velmi zatěžuje životní prostředí. Z tohoto důvodu se lidé po celém světě začali zabývat výrobou látek z recyklovaných materiálů, které poznáte podle výrazného zeleného loga.

Exkluzivní dodavatel látek Terry mody také našel cestu, jak proměnit zbytky látek, staré, vyhozené oblečení a použité PET lahve k výrobě látek způsobem více šetrným k přírodě.

Jak celý proces probíhá?

Proces výroby ze starého oblečení začíná pečlivým tříděním na základě kvality látek. Méně kvalitní látky jsou použity na výrobu izolačního materiálu v automobilovém průmyslu nebo papíru. Kvalitní materiály jsou nastříhány na malé části, které jsou následně drceny a rozpuštěny. Rozpuštěné kousky jsou znovu spojeny do vláken, ze kterých vznikne nová recyklovaná látka

Výroba látek z PET lahví probíhá podobným způsobem. PET lahve jsou rozdrceny na malé vločky, které se teplem rozpustí a pod velkým tlakem přeměněny na přízi.

Výrobou recyklovaných látek zabraňujeme nadměrnému plýtvání a také znečišťování vodních toků. Celý proces výroby je ekologický a šetrný k přírodě. 

Výhody recyklovaných látek:

  • snížení emisí COvypouštěných lokálně do ovzduší
  • nižší spotřeba energie při výrobě až o 33-53%
  • nižší spotřeba vody
  • možnost opětovné recyklace
  • šetrnost k přírodě

Veškeré recyklované látky splňují přísná nařízení o nezávadnosti, vysoké standardy kvality a mohou se pyšnit certifikátem Oeko-tex Standarrd 100, třídy 1.

Nabídka je široká

V kategorii recyklované látky naleznete kolekci úpletů, teplákovin French Terry, počesaných teplákovin s příjemným vlasem z rubové strany a nápletů do kombinace.

Recyklované látky již patří mezi módní artikly, které na první pohled nerozeznáme od dobře známých klasických látek. 

Přispějte společně námi

Lesy a stromy jsou plíce naší planety Země, o které je třeba se starat. Nejen z tohoto důvodu jsme se rozhodli zapojit do projektu sázení stromů a keřů a tím alespoň trochu přispět ke zlepšení životního prostředí, ve kterém všichni žije. 

Společně s organizací Sázíme stromy vrátíme přírodě její přirozený vzhled a rozmanitost, oživme naše okolí. 

 

Z každého nákupu recyklovaných látek věnujeme 10% právě na zmiňovanou výsadbu, kterou jsme se rozhodli podporovat od června letošního roku.

Zapojte se do sázení stromů s námi! Zakoupením jakékoli recyklované látky automaticky přispíváte 10%. A jak sami dobře víte, každý strom se počítá!

Děkujeme Vám, že můžeme takto společně pomáhat.