OK
Používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší komfort nakupování.

Strečový len nesmíš přehlédnout

Historie lnu sahá až do starověkého Egypta, kdy se z obyčejné rostliny stala nedílná součást všech tkanin na oblečení. V průběhu staletí se z tenké neforemné a kousavé látky vyvinula látka příjemná, po které rádi sáhneme již při prvních jarních slunečních paprscích.

 

V dnešním článku o materiálech si přiblížíme len s elastickými vlákny, který má nespočet výhod oproti klasickému 100% lnu.

 

Len je přírodním vláknem obsahujícím 28% celulózy, pektiny, vosky a pod mikroskopem ho poznáte na první pohled. Jeho vzhled připomíná stébla trávy s kolínky a pokud doma mikroskop nevlastníte, stačí si udělat spalovací zkoušku, která ho díky svému charakteristickému zápachu po hořícím papíru a tmavě šedém popelu okamžitě prozradí.

 

Strečový len obsahuje ve svém složení viskózová a bavlněná vlákna, které mu dodávají na příjemném a měkkém omaku, kterému nebrání ani charakteristická lněná vazba se zesílenými nitěmi. Jako poslední čtvrté složení strečového lnu jsou elastická vlákna, která z nepohodlného a nepoddajného materiálu vykouzlí látku příjemnou při nošení co se přizpůsobí pohybu těla.

 

Strečový len kromě toho, že je příjemný na omak se řadí i mezi materiály prodyšné a vhodné na letní vzdušné oblečení, které je odolné vůči bakteriím a tedy vhodné i pro alergiky.

Při údržbě oblečení ze lnu si nemusíte lámat hlavu. Žehlit je možné na vyšší teplotu a neuškodí mu ani častější praní, které materiálu neuškodí a stále si bude držet svoji barvu a kvalitu.

 

V horkých letních dnech si bez chladného a savého strečového lnu už nedokážeme představit vyrazit ven s kamarádkou na kafe, s přítelem na večeři, nebo do práce. Kdy jindy si na sebe obléci volné kalhoty, lehké a vzdušné šaty, nebo klidně i dlouhé sukně a ležérní sáčka.